Çok Şey Var..

 


Bir yerlerde hâlâ imkansıza ışık tutan yıldızlarım, her bakışta seni düşünürken başka yerleri de aydınlattığını saniyesinde unutarak baktığım kocaman gökyüzüm var benim. Seni ve başkasını bir yerde buluşturmasına razı olaraktan katlandığım bulutlar var. Bir çok şey var, umudum sonsuzluğu herkesin aksine gerçeğe dönüştüren umudum var... acılarım var mesela nefes aldıkça kalbime batan sivri uçlu acılarım... sevincim var nadiren de olsa kendini belli eden belki bir tebessüm başarabilirse kahkahaya dönüşen ufak tefek sevincim var... hüznüm var biraz ağır basan bi' tutam hüzün... hepsinden birer parça var içimde.  
 
Dolduğumu sanabilirsin ama yanıldığını gülümseyerek söylemek isterim ki; dolmadım... Orda senin için yıllar öncesinden ayrılan bir yer hala var. Sen başkasının boşluğunu doldurma çabasıyla uyuyup uyanırken senin o çabanla dolan sonsuz bir boşluğum var... gün ışığının camına düşüp gòzlerini mahrum mahrum açmana sebep olurken o bakışlarla karşılaşmayı istediğin başkası varken camına düşen güneş olma isteği var. Her gece pencere kenarına oturup karşına aldığın bir kupa kahvene anlattığın dertlere ortak olma isteği var. Uyumadan önce son bir kez baktığın uzay desenli lambana alttan alttan gönderdiğin tebessümün olma isteği var... hepsi birer istek olarak gerçekliğini yavaş yavaş kaybederek çürümeye yüz tutarken benim beklememe sebep olan umudu çekip atma fikrim var. Atılması gerekenin yalnızca umut olmadığı düşüncesinin kafamda volta attığı geceler var. Ağlayarak saatleri tükettiğim cam kebarının bir an sonra son durağım olma ihtimali var.  
 
Bir çok şey var. Incesinden uzununa binlerce düşünce. mesela, öğlenin bir yarısı gözlerimi kapatıp gece terasta yıldızları izleme hayalim var sabrımı tazeleyen. Çok şey var ey kalbini başkasına emanet eden güzel insan. Senin gibi çok şey, sahip olamadığım, sahip olup da kendime layık görmediğim çok şey var. Gökyüzündeki koskocaman güneşe rağmen ışığını ondan alan ay'a aşık olmak var. Dünyada 8 milyar insan varken aralarında senin için yer ayırmak var. Mavinin deniz gibi dalgasında sörf yapmak yerine siyahta kaybolmak var.  Burda yazmya cesaret edemediğim dilimin ucuna geldikçe derin kesikler atan sözcükler var. Dokunmaya her yeltenişimde ateşe dokunmuş gibi geri çektiğim anılar var. Göz yaşlarımın artık görüş alanıma girdiği o anda akma alışkanlığı var. Çok şey var güzel insan çok şey... imkansız ve sonsuz gibi, acı ve umut gibi... var olan ama ulaşmak adına çözümler olmayan çok şey var.   
 
Varlığının bile yaşamaya değer tutulduğu insanlar var. Ey gökyüzüne tutunan yorgun yürekli yaralı çocuk. Senin gibi olan ama sen olmayan çok şey var... 

 
 

Güneşin Ecelinden... 

 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.